Algab vastuvõtt 2026. a. kursustele! Tule infopäevale!
Algab vastuvõtt 2026. a. kursustele! Tule infopäevale!
Rahvapärane puutöö
Rahvapärane puutöö oli talupojakultuuris igapäevane oskus ja vajadus, mida oli edasi antud põlvest põlve. Teamised puudeliikidest - milline sobib toidunõudeks, milline veovahenditeks ja miks. Milline puu sobib painutamiseks, milline libiseb hästi, jne…
Tule ja omanda traditsioonilised puutööoskused alljärgnevatel kursustel:
Rahvapärase puutöö õpetus toimub sessiooni õppes, kahes jaotuses: õpipoisi- ja selliõppes.
Õpipoisid I (1.a.): teoreetiline ja praktiline algkursus: kohalikest tarbepuiduliikidest, tööriistadest (nuga, kirves, liimiester, ummikraud, jms) ja vahendidest (vestu-, kruupink, jms), tööriistade teritamisest, tööviisidest (lõhestamine, tahumine, vestmine, voolimine, jms) ja erinevatest tarbeesemetest (lusikas, ummik, küüp, kodalukk, jms). Sessiooniõpe toimub segarühmades. Aasta lõppedes saab valida, kas jätkata õpinguid rahvapärase puutöö või mööbelsepa suunal.
Õpipoisid II (2.a.): teoreetiline ja praktiline jätkukursus. Tarbeesemed, tööriistad- ja vahendid, teritamine, tööviisid (kirjamine, punumine, hööveldamine, jms) ja erinevad tarbeesemed (talupoja tool, painutatud kerega ese, laudnõud (kibu, õllekann), märss, sulasekirst, jms). Sessiooniõpe toimub segarühmades.
Selliõpe I tase(2.a.): Süvendatud teoreetiline ja praktiline õpe keerukamatest esemetest ja erinevatest ristuvatest tööviisidest (nt: kelk, peravanker, talupoja kapp, kahepõhjaga laudnõu, jms). Sessiooniõpe toimub segarühmades.